تاریخچه تیم ملی پرتعال

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فدراسیون فوتبال پرتغال در سال 1914 فعالیت خود را آغاز کرد و اولین بازی رسمی تیم ملی پرتغال در تاریخ 18 دسامبر سال 1921 مقابل تیم ملی اسپانیا بود که با نتیجه 3-1 به سود اسپانیا به پایان رسید.جام جهانی 1966 انگلیس

تیم ملی پرتغال برای اولین بار پا به مسابقات جام جهانی در سال 1966 گذاشت و با تیم های مجارستان، برزیل و بلغارستان در گروه 3 هم گروه شد و توانست در اولین تجربه جام جهانی با شکست 3 تیم دیگر از گروه خود به عنوان اولین تیم به مرحله پلی آف صعود کند . ودر مرحله پلی آف با نتیجه 5-3 موفق شد تیم ملی کره شمالی که مانند پرتغال اولین تجربه خود را کسب می کرد را شکست دهد و چهار گل از 5 گل بازی را اسطوره فوتبال پرتغال اوزبیو وارد دروازه کره شمالی کرد. اما تیم ملی پرتغال در بازی نیمه نهایی حریف تیم ملیانگلیس که قهرمان این دوره از جام جهانی شد بشودو بازی را با نتیجه 2-1 به انگلیس واگذار کرد و به بازی رده بندی برای کسب عنوان سومی به مصاف تیم ملی شوری رفت و بازی را با دو گل اوزبیو و تورس با نتیجه 2-1 به سود خود به پایان رساند و مقام سوم جام جهانی را در اولین تجربه خود کسب کرد و به عنوان تیم شگفتی شناخته شد.

یورو 2016 فرانسه

تیم ملی پرتغال در رقابت ها یورو 2016 در گروه F با تیم های ایسلند، مجارستان و اتریش هم گروه بود که با کسب سه تساوی و سه امتیاز به عنوان یکی از بهترین تیم های سوم راهی دور یک هشتم نهایی شد. پرتغالی ها در مرحله گروهی نتایج خوبی را کسب نکردند و به شدت مورد انتقاد قرار می گرفتند، اما در دور حذفی شرایط آنها به گونه دیگری شد. آنها در مرحله یک هشتم به مصاف کرواسی رفتند که در دقیقه 117 وقت های اضافه موفق شدند با تک گل کوارشما این تیم را شکست دهند تا در مرحله یک چهارم حریف لهستان شوند. پرتغال و لهستان در پایان 90 دقیقه تن به تساوی یک بر یک دادند و کار به وقت های اضافه کشیده شد، اما باز هم تیمی  پیروز نشد تا اینکه پرتغال در ضربات پنالتی 5 بر 3 لهستان را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. تا به اینجای کار آنها بدون پیروزی در 90 دقیقه به نیمه نهایی یورو رسیده بودند. پرتغال در نیمه نهایی به مصاف ولز شگفتی ساز رفت. این دیدار برای علاقه مندان به باشگاه رئال بسیار جذاب بود، چرا که در طرفی گرت بیل حضور داشت و در طرف دیگر کریستیانو رونالدو. در نهایت پرتغالی ها با دو گل رونالدو و نانی موفق به شکست ولز شدند به فینال رسیدند.

فرانسه میزبان هم با شکست آلمان در نیمه نهایی پا به فینال گذاشته بود. اکثرا فرانسه را قهرمان این دوره از رقابت ها می دانستند، اما در نهایت پرتغال با تک گل ادر در دقیقه 109 وقت های اضافه به پیروزی رسید و جام قهرمانی را بالای سر بردند. این دیدار برای پرتغال بسیار خاص بود. رونالدو در دقیقه 10 بازی توسط دیمیتری پایت مصدوم شد و در دقیقه 25 بازی با چشمانی اشک آلود زمین بازی را ترک کرد. همین موضوع باعث شد تا یاران رونالدو برای کسب این افتخار با ارزش تلاش های خود را دو چندان کنند. گفتنی است پرتغال برای اولین بار به این قهرمانی دست پیدا کرد.

حامیان وب سایت فارسی زبان جام جهانی روسیه 2018
تراولیو تخفیفان گردشگری
 
 
 
logo-samandehi